Wydawnictwo stara się dotrzeć do nauczycieli, zbadać w jaki sposób w budowaniu kwalifikacji mogłoby pomóc, a następnie dostarczyć właściwe książki. To potrzeby  środowisk szkolnych  formułują ofertę wydawniczą.
    Swoistym wyzwaniem dla wydawnictw edukacyjnych stało się podjęcie przez MEN decyzji o reformie, powołaniu gimnazjów, czy innych zmian w oświacie. Wieloletnie doświadczenie w pracy z nauczycielami pozwala Gdańskiemu Wydawnictwu Oświatowemu na przygotowanie oferty zgodnej z nowymi  podstawami  programowymi - ukazywały się podręczniki do matematyki, historii i języka polskiego (literacki i językowy) oraz zeszyty ucznia i poradniki metodyczne. Wydawnictwo przygotowuje dla uczniów i nauczycieli komplet podręczników do nauczania w szkole - wersje dla ucznia i wersje dla nauczyciela, zestawy testów, gry edukacyjne i inne pomoce.
    Spotkania biblioteczne to jeden z wielu  sposobów zawiadomienia nauczycieli o istnieniu nowych książek, serii wydawniczych, jak np.: Matematyka z plusem czy Miedzy Nami, Między Tekstami. Trzeba jednak podkreślić, że są to nie tylko promocje czy spotkania informacyjne.
    Ambicją wydawnictwa GWO jest nie tylko wypromowanie nowych podręczników, ale także otoczenie opieką metodyczną nauczycieli postawionych oko w oko z reformą. Dlatego organizuje konferencje dla konsultantów - ci z kolei odwiedzają nauczycieli i przeprowadzają warsztaty metodyczne.
    Od 2008 roku  takie spotkania systematycznie odbywają się  w Pedagogicznej Bibliotece w Przeworsku. Konsultanci zrealizowali dla nauczycieli matematyki i polonistów wiele tematów:
  • Matematyka z plusem” ujarzmia nowa podstawę,
  • Gdy intuicja zawodzi, czyli szkolne zmagania z  nieskończonością,
  • Sposób na lekturę!
  • Jak czytać, aby zrozumieć?
  • Komunikacja to podstawa!
8. stycznia 2010 gościliśmy Panią Marię Ćwierz, która przeprowadziła warsztaty: Jak doskonalić pisanie dłuższych form wypowiedzi?Oprac. Stanisława Cebula

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu