Aktualności Jarosław

13 kwietnia br. w auli Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jarosławiu odbyło się spotkanie z Krzysztofem Piersą, autorem książki „Komputerowy ćpun”. W spotkaniu wzięło udział kilkudziesięciu nauczycieli i rodziców uczniów jarosławskich szkół, którzy przyszli dowiedzieć się, jakie niebezpieczeństwa czyhają w cyfrowym świecie na współczesnego młodego człowieka.

Czytaj więcej...

Telewizja to tylko zastępcza rozrywka dla mózgu, kto nie czyta, ten właściwie nie potrzebuje już głowy, nie mówiąc oczywiście o wyobraźni i fantazji"
[Bille Joe Armstrong]

Jarosławska młodzież czyta i chętnie dzieli się z innymi opiniami na temat własnej lektury, co potwierdziła udziałem w konkursie „Książka inna niż wszystkie”. Tegoroczna III edycja przyciągnęła 22 miłośników książek.

Czytaj więcej...

    22 marca br. odbyła się XI edycja konkursu recytatorskiego pt. "Wiosna w sercu, wiosna wkoło” zorganizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzka im. J. G. Pawlikowskiego w Przemyślu Filię w Jarosławiu i Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu.

Czytaj więcej...

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu Filia w Jarosławiu wraz z Burmistrzem Miasta Jarosławia, wzmacniając wychowawczą rolę szkoły w zakresiebezpieczeństwa i odpowiedzialnego korzystania z Internetu, organizuje spotkanie z Krzysztofem Piersą - autorem i zarazem bohaterem książki „Komputerowy ćpun”.

Czytaj więcej...

Zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do uczestnictwa w V edycji Wojewódzkiego Konkursu „Śladem Wielkich Polaków”, który w tym roku poświęcony jest postaci Aleksandra Fredry . Cieszymy się, że Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu zaproponował nam po raz kolejny współorganizację części literackiej tego przedsięwzięcia.

Czytaj więcej...

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Przemyślu Filia w Jarosławiu
oraz Starosta Jarosławski
zapraszają uczniów klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
do udziału w konkursie „Książka inna niż wszystkie”,
który odbędzie się
11 kwietnia 2018 r. (środa) o godz. 11.00
w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jarosławiu.

Czytaj więcej...

Uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego imienia Jana Pawła II w Jarosławiu w trzech turach wzięli udział w zajęciach poświęconych patronom 2017 r. Osoby: Marszalka Józefa Piłsudskiego, św. Brata Alberta, Tadeusza Kościuszki, Josepha Conrada - Korzeniowskiego oraz bł. Honorata Koźmińskiego zostały przybliżone młodzieży przez krótkie filmy tarkujące o ich życiu. Zajęcia koncentrowały się na głównych dokonaniach tych wybitnych Polaków, a uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę o nich rozwiązując dedykowane im quizy.

Czytaj więcej...

Współpraca ze Szkołą Podstawową nr 4 im. S. Żeromskiego w Jarosławiu.

    Uczniowie klas trzecich uczęszczający do Świetlicy SP nr 4 w Jarosławiu pod kierunkiem Pań Barbary Eider-Chodań i Danuty Baczy uczestniczyli w cyklu inicjatyw przeprowadzonych
w jarosławskiej filii.

Czytaj więcej...

    7 grudnia w Auli Niebieskiej Biblioteki PWSTE w Jarosławiu odbyły się jubileuszowe, X Jarosławskie Potyczki Ortograficzne, których organizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Jarosławiu, Urząd Miasta Jarosławia, Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. G. Pawlikowskiego w Przemyślu Filia w Jarosławiu. Do zmagań nad ortografią przystąpiło 138 osób piszących w trzech kategoriach: uczestnik, uczeń szkoły podstawowej i gimnazjum oraz uczeń szkoły ponadgimnazjalnej.

Czytaj więcej...

7 grudnia 2017 r. (czwartek)
PBW w Przemyślu Filia w Jarosławiu
w związku z Jarosławskimi Potyczkami Ortograficznymi będzie czynna
do godziny 14.00!

Zapraszamy wszystkich do udziału
w dyktandzie!

19 czerwca w Publicznym Gimnazjum nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego odbył się finał konkursu czytelniczego „Jeden z dziesięciu” w ramach Narodowego Czytania „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Pedagogiczna Biblioteka w Przemyślu Filia w Jarosławiu z przyjemnością włączyła się w projekt, tworząc pytania i przeprowadzając część finałową. Młodzież gimnazjalna doskonale przygotowała się do konkursu. Znajomość treści książki wśród młodych czytelników była imponująca.

Czytaj więcej...

logo m    9 czerwca Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. G. Pawlikowskiego w Przemyślu Filia w Jarosławiu zaprosiła nauczycieli bibliotekarzy na ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie sieci współpracy i samokształcenia.
Tematem spotkania było podsumowanie działań związanych z realizacją podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017 w jarosławskiej filii PBW Przemyślu. Pracownicy biblioteki zdali relację z konferencji „Film z klasą” oraz warsztatów „Książka eksperymentalna", w których uczestniczyli.

Czytaj więcej...

W okresie od lutego do czerwca 2017 r. w PBW w Przemyślu Filii w Jarosławiu realizowany był projekt „Czytam, wiem, czuję…”, w ramach którego pracownicy biblioteki podjęli działania skierowane do wszystkich etapów kształcenia. Dla szkół ponadgimnazjalnych opracowano program zajęć biblioterapeutycznych „Nie biorę! Nie palę! Nie potrzebuję wspomagaczy!”.

Czytaj więcej...

Warsztaty pt. „Słowo ma moc, książka drogą do sukcesu zawodowego i szczęścia osobistego" przygotowane zostały dla: Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu, Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zawodowych i Rolniczych im. A. Mickiewicza w Radymnie, Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. M. Dąbrowskiej w Jarosławiu.

Czytaj więcej...

Dzieci z oddziałów 0 „a” i 0 „b” Szkoły Podstawowej nr 5 im. Baśki Puzon w Jarosławiu uczestniczyły w zajęciach ukazujących, co mogą zdziałać wypowiadane przez nas słowa. Zerówkowicze zastanawiali się nad tym, co mówimy i w jakich sytuacjach oraz jakie słowa przypisane są do takich stanów emocjonalnych jak: miłość, złość, euforia, zadowolenie, gniew. Maluchy zapoznały się przy okazji z japońską sztuką snucia opowieści – kamishibai.

Czytaj więcej...

21 kwietnia br. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. G. Pawlikowskiego w Przemyślu Filia w Jarosławiu była organizatorem półfinału ogólnopolskiego konkursu „Wielka Liga Czytelników”. Ze względu na dużą liczbę uczestników zabawy czytelniczej, których w tym roku było 23 w kategorii I-III i 19 w kategorii IV-VI, test został napisany w Klubie „Kotłownia" przy ZSO im. książąt Czartoryskich w Jarosławiu.

Czytaj więcej...

    Pod hasłem „A to wiosna właśnie” odbyły się 31 marca br. zajęcia czytelniczo-przyrodnicze w ramach projektu Czytam, wiem, czuję zorganizowane w Miejskim Przedszkolu nr 8 Montessori w Jarosławiu przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. J. G. Pawlikowskiego w Przemyślu Filię w Jarosławiu i Arboretum w Bolestraszycach.

Czytaj więcej...

27 marca b. r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. J. G. Pawlikowskiego w Przemyślu Filii w Jarosławiu odbyło się drugie spotkanie dla nauczycieli bibliotekarzy jarosławskich szkół w ramach sieci współpracy i samokształcenia działającego przy naszej Filii.

Czytaj więcej...

    24 marca br. odbyła się X edycja konkursu recytatorskiego pt. "Wiosna w sercu, wiosna wkoło” zorganizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzka im. J. G. Pawlikowskiego w Przemyślu Filię w Jarosławiu i Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu.

Czytaj więcej...

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu