21 kwietnia br. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. G. Pawlikowskiego w Przemyślu Filia w Jarosławiu była organizatorem półfinału ogólnopolskiego konkursu „Wielka Liga Czytelników”. Ze względu na dużą liczbę uczestników zabawy czytelniczej, których w tym roku było 23 w kategorii I-III i 19 w kategorii IV-VI, test został napisany w Klubie „Kotłownia" przy ZSO im. książąt Czartoryskich w Jarosławiu.

Uroczysty charakter czytelniczego święta podkreślała ekspozycja obrazów pozostałych po Wielkiej Galerii Artystycznej. Uczniowie mogli podziwiać prace wykonane za pomocą różnych technik artystycznych.

Konkurs „Wielka Liga Czytelników” to inicjatywa, która po raz VI zjednoczyła na wspólnym czytaniu przedstawicieli szkół podstawowych. Uczniowie w całej Polsce w tym samym czasie rozwiązywali testy ze znajomości dwóch lektur, którymi w tym roku był „Bohaterski miś” Bronisławy Ostrowskiej dla młodszych dzieci i „Tomek na Czarnym Lądzie” Alfreda Szklarskiego dla kategorii starszej. W jarosławskim półfinale wzięli udział przedstawiciele 8 szkół: SP nr 5 w Jarosławiu, SP nr 10 w Jarosławiu, SP w Zapałowie, SP w Radymnie, SP
w Wierzbnej, SP w Wietlinie, SP w Stubnie i SP nr 2 w Przeworsku. Zeskanowane karty odpowiedzi zostały przesłane do Stowarzyszenia „Wielka Liga” w Katowicach, gdzie ogólnopolska komisja konkursowa oceni prace i wyłoni finalistów, którzy wezmą udział w VI Wielkiej Zabawie Rodzinnej w sobotę, 27 maja br. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników jarosławskiego półfinału. Liczymy na to, że tak jak i w ubiegłym roku nasi uczestnicy będą reprezentować Podkarpacie w Katowicach.

 

 

Zdjecie_00.jpgZdjecie_01.jpgZdjecie_02.jpgZdjecie_03.jpgZdjecie_04.jpgZdjecie_05.jpgZdjecie_06.jpgZdjecie_07.jpg

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu