12 grudnia w jarosławskiej bibliotece zorganizowano spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy. Tematem spotkania była realizacja polityki oświatowej państwa w zakresie edukacji przyrodniczej.

Pani Ewa Antoniewska pracownik Arboretum i Zakładu Fizjografii w Bolestraszycach zaprezentowała dorobek placówki, a także przedstawiła ofertę kulturalno-edukacyjną skierowaną do środowiska oświatowego. W różnorodnym wachlarzu działań proponowanych przez Arboretum każdy mógł znaleźć inspirację do pracy w szkole. Nauczyciele mogli wyjść ze spotkania nie tylko z nową wiedzą, ale również z materiałami audiowizualnymi, które nasz gość przekazał uczestnikom sieci.

Dobrą praktyką spotkań jarosławskiej sieci jest wymiana doświadczeń. Anna Weselak zaprezentowała technikę animacji poklatkowej jako ciekawą formę na uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego na każdym etapie kształcenia. Była to relacja z warsztatów, które zorganizowało Centrum Kulturalne w Przemyślu w ramach Podkarpackiej Edukacji Kulturowej 2016-2018.

 

Zdjecie_01.jpgZdjecie_02.jpgZdjecie_03.jpgZdjecie_04.jpgZdjecie_05.jpg

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu