Booktalking w Jarosławskiej Filii
mini warsztaty
pt. „Cudowne i pożyteczne…coś więcej niż hobby"

    W dniach 9, 15 marca i 8 kwietnia b.r. nauczyciel bibliotekarz Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Przemyślu Filia w Jarosławiu Dorota Grząba przygotowała i przeprowadziła mini warsztaty popularyzujące czytelnictwo pt. „Cudowne i pożyteczne… coś więcej niż hobby".

W zajęciach wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 im. Wojska Polskiego w Jarosławiu uczniowie klas V Szkoły Podstawowej Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ks. B. Markiewicza w Pruchniku.

Mini warsztaty składały się z dwóch części:

w pierwszej omówiono korzyści wynikające z czytania książek zarówno w sferze intelektualnej jak i emocjonalnej. Zaprezentowano także sylwetki osób znanych, które podkreślają role książki w zdobywaniu wykształcenia i tradycyjne i internetowe źródła informacji o książkach, omówiono także następujące zagadnienia : książka jako dzieło inspirujące twórców kultury (malarzy, reżyserów, muzyków, twórców grafiki komputerowej.). Podsumowaniem spotkania był muzyczny quiz czytelniczy.

    W drugiej części metodą booktalkingu zareklamowano wybrane tytuły książek : „Moje drzewko pomarańczowe” J. M. de Vasconcelosa, „Dziecko Noego”, „Oskar i Pani Róża” E.E. Schmitta, „Poza horyzonty” J. Meli, „Książka nad książkami” A. Kamieńskiej, Noelka” M. Musierowicz.

    Powyższe spotkania są owocem stałej i udanej współpracy między PBW w Przemyślu Filia w Jarosławiu a szkołami w ramach procesu wspomagania szkół i placówek oświatowych.

Zdjecie_01.jpgZdjecie_02.jpgZdjecie_03.jpgZdjecie_04.jpgZdjecie_05.jpgZdjecie_06.jpgZdjecie_07.jpgZdjecie_08.jpgZdjecie_09.jpg

 

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu