15 kwietnia, już po raz drugi, w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Przemyślu Filii w Jarosławiu odbył się półfinał ogólnopolskiego konkursu Wielka Liga Czytelników. Celem konkursu było propagowanie kultury czytania w kręgu rodzinnym.

W konkursie wzięło udział 25 uczniów z następujących szkół:

  • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jarosławiu
  • Szkoła Podstawowa nr 10 im. Wojska Polskiego w Jarosławiu
  • Szkoła Podstawowa im. M. J. Piłsudskiego Horyniec-Zdrój
  • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 r. w Radymnie
  • Zespół Szkół w Wierzbnej

Uczestnicy pisali test w dwóch kategoriach wiekowych: I-III i IV-VI i mieli wykazać się znajomością treści dwóch lektur M. Krüger: Karolcia oraz C. S. Lewis: Opowieści z Narnii. Podróż Wędrowca do świtu.

Biblioteka przygotowała dla zawodników słodki poczęstunek, a podsumowaniem zmagań konkursowych była projekcja bajek. Uczniom kibicowali nauczyciele i rodzice, a My jako organizatorzy półfinału dołożyliśmy wszelkich starań, aby to święto książki upłynęło w miłej atmosferze. Dziękujemy kierownictwu Spółdzielczego Domu Kultury „Ikar” za życzliwą pomoc przy organizacji konkursu.

Do całodniowego świętowania w Katowicach podczas V Wielkiej Zabawy Rodzinnej, która odbędzie się w sobotę 4 czerwca 2016 r., dostała się drużyna ze Szkoły Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 r. w Radymnie z kategorii I-III. Gratulujemy finalistom!!!

 

Zdjecie_01.jpgZdjecie_02.jpgZdjecie_03.jpgZdjecie_04.jpgZdjecie_05.jpg

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu