22 listopada 2016 r. nauczyciel bibliotekarz Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Przemyślu Filii w Jarosławiu Dorota Grząba przygotowała i przeprowadziła zajęcia czytelnicze pt. „Słowo ma moc, książka drogą do sukcesu zawodowego i szczęścia osobistego”, a także w warsztaty biblioterapeutyczne pt. „Po co komu plotka” z wykorzystaniem opowiadania Madonny „Jabłka Pana Peabody'ego”.

    W spotkaniach wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zawodowych i Rolniczych w Radymnie.

    Podczas pierwszej lekcji omówiono korzyści wynikające z czytania książek zarówno w sferze intelektualnej jak i emocjonalnej. Uczniowie zastanawiali się czy i dlaczego warto czytać?, co czytać?, wymieniali zalety czytania.

    Wspólnie wypracowane przekonanie, że czytanie jest ważne w życiu każdego człowieka i wzbogaca każdą sferę naszego życia, daje nadzieję że młodzi ludzie, stawiający pierwsze kroki w dorosłym życiu, będą sięgać po lekturę zarówno w zdobywaniu wiedzy jak i dla przyjemności.

    Druga lekcja miała formę warsztatów biblioterapeutycznych. Zajęcia pt. „Po co komu plotka”, przeprowadzone zostały w oparciu o scenariusz autorstwa Jadwigi Oleszek opublikowany w czasopiśmie „Biblioteka w Szkole”. Warsztaty dotyczyły plotki jej zgubnego i niszczącego wpływu na życie każdego z nas.

    Lekcje zostały przeprowadzone w oparciu o metody aktywne i miały na celu pobudzić zainteresowanie literaturą. Na zakończenie prowadząca zaprezentowała książki rekomendowane dla młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem nowości wydawniczych.

 

Zdjecie_01.jpgZdjecie_02.jpgZdjecie_03.jpgZdjecie_04.jpgZdjecie_05.jpgZdjecie_06.jpgZdjecie_07.jpgZdjecie_08.jpgZdjecie_09.jpgZdjecie_10.jpg

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu