Konferencja "Mobilna edukacja w XXI wieku"

 

O R G A N I Z A T O R Z Y

org1   org2    org3    org4

 

 

H O N O RO W Y   P A T R O N A T

MEN  

Konferencja pod honorowym patronatem
Tadeusza Sławeckiego, sekretarza stanu
w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

patron1 patron2 

patron3 patron14_1 patron5 patron6_1patron16_1  patron7

 

 

Biblioteka Pedagogiczna w Przemyślu, Sekcja Bibliotek Pedagogicznych i Szkolnych Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna SBP i czasopismo "EduFakty - Uczę Nowocześnie" serdecznie zapraszają na konferencję „Mobilna edukacja w XXI wieku”, która odbędzie się 24 października 2012 r. (środa) o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej (pl. Berka Joselewicza 1).

 

Konferencja jest adresowana do:

  • nauczycieli bibliotekarzy
  • nauczycieli informatyki
  • nauczycieli innych przedmiotów
  • dyrektorów szkół
  • przedstawicieli organów prowadzących i nadzorujących placówki oświatowe

W trakcie konferencji omawiane będą następujące zagadnienia:

  • Rola technologii mobilnej w edukacji (jak wykorzystywać w szkole i bibliotece).
  • Organizacja i redagowanie treści w witrynach internetowych .
  • Technologia a edukacja i projekty edukacyjne - dobre rozwiązania, ciekawe pomysły.
  • Przykłady projektów realizowanych w gimnazjach.

Program konferencji

10.00 – 10.30 Rejestracja uczestników

10.30 – 11.30 Mobilna edukacja w XXI wieku

11.30 – 11.45 Przerwa na kawę

11.45 – 13.00 Zabójczo skuteczne treści internetowe

13.00 – 13.30 Przerwa na kawę, zwiedzanie stoisk sponsorskich

13.30 – 14.30 Technologia a edukacja i projekty edukacyjne

14.30 – 15.00 Losowanie nagród i zakończenie konferencji

 

Udział w konferencji jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie zgłoszenia drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 16 678 49 42 wew. 23  do 19 października 2012 r. W zgłoszeniu należy podać następujące dane: imię i nazwisko, miejsce pracy, tel. kontaktowy, e-mail.

 

Liczba miejsc jest ograniczona, a o uczestnictwie w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Wykłady i prezentacje przedstawi Janusz Wierzbicki – trener, konsultant i wykładowca. Wieloletni współpracownik Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, realizator projektów edukacyjnych dla szkół, bibliotek i instytucji związanych ze szkolnictwem. Obecnie pełni rolę zastępcy redaktora naczelnego magazynu „EduFakty - Uczę Nowocześnie” oraz współprowadzi portal http://k12blog.edu.pl. Jest zaangażowany w projekty prowadzone z innymi organizacjami (między innymi Sekcją Bibliotek Pedagogicznych i Szkolnych SBP jak również wydawcami i firmami komercyjnymi działającymi w obszarze IT). Przez blisko dwa lata pracował dla działu edukacji Microsoft Polska, gdzie odpowiadał m.in. za działania z partnerami firmy na rynku szkolnym, program School Agreement oraz współpracował przy programie Partners in Learning. W latach 2004 - 2008 był ekspertem – niezależnym konsultantem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu przy realizacji projektów wyposażania polskich szkół w laboratoria komputerowe. Przez rok pełnił równocześnie funkcję kierownika działu IT w Ośrodku. Brał udział w przygotowaniu i wdrożeniu projektu informatyzacji bibliotek pedagogicznych województwa mazowieckiego. Za swoją działalność na rzecz edukacji został odznaczony w 2007 medalem Komisji Edukacji Narodowej, a w 2011 Brązowym Krzyżem Zasługi.

 

 

PARTNERZY TECHNOLOGICZNI

Partnerzy

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu