Kończy się 2014 rok, który obfitował w wiele ważnych rocznic historycznych, jak choćby 100. rocznica wybuchu I wojny światowej, 75. rocznica wybuchu II wojny światowej, 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego czy 25. rocznica obalenia komunizmu w Polsce. Uczestnicząc w rocznicowych uroczystościach, składając wieńce pod pomnikami, pamiątkowymi tablicami wspominaliśmy dni chwały i klęski, oddawaliśmy cześć bohaterom, ale też zwyczajnie ludziom – ofiarom wojen, którzy oddali swoje życie byśmy mogli żyć w wolnym kraju.

    Pamiętając o słowach „Naród, który nie zna swej historii, skazany jest na jej powtórne przeżycie” /autor nieznany/ Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu organizuje prelekcję dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na temat znaczenia Twierdzy Przemyśl w dziejach I wojny światowej. Prelekcja, którą wygłosi Tomasz Idzikowski – członek TPN w Przemyślu, autor licznych publikacji dotyczących Twierdzy Przemyśl, pozwoli uczestnikom pogłębić wiedzę na w/w temat i być może uchroni przyszłość przed błędami przeszłości.

    Spotkanie odbędzie się 18 grudnia 2014 r. (czwartek) o godz. 11.00 w siedzibie PBW w Przemyślu (ul. Śnigurskiego 10-12).

    Ze względów organizacyjnych grupy chętnych do udziału w spotkaniu prosimy zgłaszać do 15 grudnia 2013 roku pod numerem tel. 16 678 49 42 wew. 23 (Agnieszka Biedroń, Elżbieta Krupa).

Serdecznie zapraszamy.

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu