Szanowni Państwo,

zapraszamy do korzystania z nowej oferty e-czytelni IBUK LIBRA.

 

Informujemy, że od 15 grudnia 2015 r. otrzymaliście Państwo dostęp do wybranych publikacji w czytelni internetowej IBUK LIBRA (1059 tytułów).

Serwis IBUK LIBRA umożliwia dostęp do elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw.

Każdy użytkownik w sieci biblioteki, po wejściu na stronę http://libra.ibuk.pl/, powinien otrzymać dostęp do książek w ibuku.

Znajdź książkę przy pomocy naszej wyszukiwarki, wprowadzając odpowiednie filtry, a następnie kliknij na wybraną publikację aby zobaczyć informacje o książce wraz z podglądem treści.

W celu skorzystania z zaawansowanych funkcji pracy z książką należy kliknąć na "+ DODAJ DO PÓŁKI myIBUK" i utworzyć swoje osobiste konto myIBUK.

Konto myIBUK:

UWAGA:

  • bardzo ważne! – w pierwszej kolejności rejestrujemy się (podajemy adres e-mail i hasło);
  • konto myIbuk - wymagana przeglądarka: Google Chrome, IE v.10 lub Mozilla Firefox;
  • konto myIbuk - zaznacz tekst, wprowadź zakładki, notatki; stwórz wirtualna półkę z książkami, generuj bibliografię, korzystaj ze słownika i encyklopedii.

Więcej informacji o tym, jak korzystać z serwisu znajduje się w działach POMOC oraz FAQ (prawy dolny róg na stronie libra.ibuk.pl).

 

W bibliotece można otrzymać kody do zdalnego dostępu i korzystać z oferty z komputerów domowych.

UWAGA:

PINY wygenerowane w ciągu ostatnich 12 miesięcy zostały przedłużone na kolejny rok i czytelnicy, którzy taki PIN otrzymali, nie musza pobierać nowych pinów!!!!

Poniżej linki do filmików instruktażowych, w tym filmik dot. rejestracji i logowania do platformy IBUK Libra.

 ibuk plakat

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu