28 stycznia br. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. J. G. Pawlikowskiego w Przemyślu odbyło się specjalne posiedzenie Rady Pedagogicznej, w którym wyjątkowo uczestniczyli nie tylko obecni ale także emerytowani pracownicy biblioteki oraz goście honorowi: o. Stefan Skórnóg – Parafia p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Marek Rząsa – Poseł na Sejm RP, Andrzej Ćwierz – Doradca Marszałka Województwa Podkarpackiego, Barbara Łapka – Naczelnik Wydziału Kultury UM w Przemyślu, Władysław Bukowski - Przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu, Jan Pączek – Starosta Przemyski, Janina Mielnikiewicz - Kierownik Oddziału Nadzoru Pedagogicznego w Przemyślu KO w Rzeszowie, Janusz Czarski - Dyrektor Centrum Kulturalnego w Przemyślu oraz Krystyna Pałka – pracownik PCEN w Przemyślu.

    Celem spotkania było podsumowanie działań PBW w Przemyślu i Filii w roku 2014 oraz wstępne nakreślenie planów pracy na kolejny rok. Z upoważnienia nieobecnej Haliny Ukarma – Dyrektora PBW całość rady poprowadziła Marzena Fiołek – Kierownik Wydziału Gromadzenia i Opracowania Zbiorów, zaś podsumowującą prezentację przedstawiła Agnieszka Biedroń – pracownik Wydziału Informacyjno-Bibliograficznego i Czytelni.
    Na koniec wszyscy uczestnicy spotkania, pozostając w klimacie niedawno minionych świąt Bożego Narodzenia, podzielili się opłatkiem i złożyli sobie noworoczne życzenia. W świąteczny nastrój wprowadził zebranych nie tylko biały opłatek i zapach jodłowych stroików, ale także koncert kolęd w wykonaniu uczennic ze Szkoły Podstawowej Nr 15 w Przemyślu.
    Mamy nadzieję, że wszystkie złożone i otrzymane w tym dniu życzenia spełnią się, i że w tym samym gronie oraz równie serdecznym nastroju spotkamy się za rok.

Tekst: Elżbieta Krupa
Fot.: Marta Głogowska

 Pliki do pobrania:

 

Zdjecie_01.jpgZdjecie_02.jpgZdjecie_03.jpgZdjecie_04.jpgZdjecie_05.jpg

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu