30 maja w Szkole Podstawowej nr 3 w Łańcucie odbyły się zajęcia pt. „Moje ulubione zwierzątko”. Przeprowadziła je Pani Gertruda Kmiecik nauczycielka – bibliotekarka Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Przemyślu Filia w Przeworsku. W warsztacie wzięły udział uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych uczący się w klasach integracyjnych.

    Na początku zajęć nastąpiła rozmowa o swoim ulubionym zwierzątku, które uczniowie narysowali i opowiedzieli o nim. W dalszej części prowadząca przedstawiła krótką historię za pomocą teatrzyku kamisibai pt. ”Kotka Milusia” autorstwa Eleny Molissani. Nastąpiła rozmowa na temat kotki Milusi i myszki, ich cech i zachowania. Na końcu zajęć uczniowie narysowali jak wyobrażają sobie dalsze losy kotki.

    Tematyka warsztatu nawiązywała do odczuć i emocji dotyczących naszych czworonogów. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach.

    Przeprowadzony warsztat miał na celu pomoc uczniom z dysfunkcjami w opanowaniu negatywnych emocji. Tekst miał zadziałać kojąco i terapeutycznie na różne zaburzenia rozwojowe uczestników zajęć.

Gertruda Kmiecik

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu