14 listopada 2012 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Przemyślu Filia w Przeworsku miało miejsce rozdanie nagród przyznanych w konkursie plastycznym „Bajkowy świat książek Janusza Korczaka”, zorganizowanym w ramach obchodów Roku Janusza Korczaka.

    W uroczystości wzięły udział dzieci, których prace zostały nagrodzone w konkursie  wraz z nauczycielami i rodzicami. Spośród 194 prac, które wpłynęły na konkurs  wybranych zostało 12  prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi. W kategorii przedszkoli nagrodzone zostały prace uczniów z oddziału przedszkolnego  w Studzianie, Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 w Przeworsku, Przedszkola  Miejskiego nr 2 oraz Przedszkola Sióstr Miłosierdzia w Przeworsku. W kategorii klas 1-3 wyróżnieni zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 3 w Przeworsku oraz  Zespołu Szkół w Gaci.

    Spotkanie prowadziła Pani Anna Haładyj , kierownik  przeworskiej filii , która  przybliżyła przybyłym gościom postać Janusza Korczaka, wybitnego Polaka, lekarza, pedagoga, wychowawcy  i pisarza.

    Dyplomy i nagrody książkowe laureatom konkursu wręczali  członkowie jury - Pan Janusz Olech – plastyk z Miejskiego Domu Kultury w Przeworsku oraz Gertruda Kmiecik, pomysłodawczyni konkursu.  Nagrodzone prace zostały wyeksponowane na wystawie poświęconej Januszowi Korczakowi w holu biblioteki. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem laureatów na tle ekspozycji.

 

 Gertruda Kmiecik

 

zdjecie01.jpgzdjecie02.jpgzdjecie03.jpgzdjecie04.jpgzdjecie05.jpgzdjecie06.jpgzdjecie07.jpgzdjecie08.jpgzdjecie09.jpg

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu