Zapraszamy do udziału w VII edycji Wojewódzkiego Konkursu „Śladem Wielkich Polaków” - Kazimierz Przerwa-Tetmajer

Jarosław

W tym roku już po raz VII rusza wojewódzki konkurs poświęcony życiu i działalności Polaków, którzy swoim dorobkiem literackim zasłużyli na miano wielkich piewców kultury polskiej.

W związku z 155. rocznicą urodzin oraz 80. rocznicą śmierci Kazimierza Przerwy-Tetmajera, VII edycję pragniemy poświęcić właśnie temu wybitnemu Polakowi. Wzorem lat ubiegłych, konkurs organizowany będzie w trzech kategoriach: wiedzy o życiu i twórczości Kazimierza Przerwy-Tetmajera, recytatorskiej oraz plastycznej. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu, a Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Przemyślu Filia w Jarosławiu, tak jak w ubiegłych latach, przygotowuje test ze znajomości twórczości i biografii wybranego literata.

Finał odbędzie się 1.04.2020 r. o godz. 10.00 w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu.

Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie: http://zsbiojaroslaw.edu.pl/
Konkurs znajduje się w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych Podkarpackiego Kuratora Oświaty, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, a następnie uwzględnione w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół wyższego typu (na podstawie art. 20 m ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572, ze zm.).​

Serdecznie zapraszamy uczniów: klas VI, VII i VIII, a także szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w VII Wojewódzkim Konkursie „Śladem wielkich Polaków”.

Autor: Dorota Grząba