Boockrossing

Polecamy

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Przemyślu jako instytucja propagująca książkę i czytelnictwo już kilka lat temu czynnie przyłączyła się do międzynarodowej akcji „Uwolnij Książkę” poprzez utworzenie oficjalnej półki bookcrossingowej.

Idea bookcrossingu opiera się na założeniu, że literaturę należy rozpowszechniać. Książki powinny podróżować, krążyć z rąk do rąk, by mogły żyć i spełniać swoje zadanie. W tej podróży ważne jest to, że po prostu są czytane. A więc – żyją, bo nas uczą, bawią, zaskakują. Nie są ozdobami na półkach, stają się ogólnodostępne.

W uwalnianiu książek nie ma nic skomplikowanego. Akcja polega na znalezieniu i wzięciu z naszej oficjalnej półki bookcrossingowej charakterystycznie oznaczonej książki którą macie ochotę przeczytać i zostawienie (uwolnienie) jakiejkolwiek innej, która do Was należy. Po przeczytaniu przekazujemy znajomemu, lub pozostawiamy na naszej oficjalnej półce bookcrossingowej dla kolejnego potencjalnego czytelnika. Na stronach www.bookcrossing.pl możemy prześledzić losy różnorodnych książek oraz poczytać opinie osób, które je znalazły.

Półka bookcrossingowa znajduje się holu wypożyczalni PBW w Przemyślu przy ul. Śnigurskiego 10-12 i jest dostępna w godzinach pracy biblioteki.

Zachęcamy do dzielenia się książkami i zapraszamy do odwiedzin!

Autor: I. Pelc