„Cała Polska czyta dzieciom” - zajęcia w Przedszkolu Nr 1 „Kraina Uśmiechu” w Lubaczowie

Lubaczów

Kampania „Cała Polska czyta dzieciom” ma na celu krzewienie czytelnictwa i promowanie wartościowej literatury dla dzieci. Dobra literatura powinna wspierać zdrowy rozwój dziecka we wszystkich wymiarach: emocjonalnym, poznawczym, społecznym, kulturalnym i moralnym. Głośne czytanie to łatwy, tani, przyjazny dla dziecka i skuteczny sposób mądrego wychowywania dzieci i budowania ich zasobów wewnętrznych.

W ramach tej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” gościliśmy w progach  Przedszkola Nr 1 ”Kraina Uśmiechu” w Lubaczowie w grupie „Skrzaty”.
Dla uatrakcyjnienia zajęć wykorzystano teatrzyk obrazkowy Kamishibai  jako narzędzie kreatywnego działania i aktywizującą metodę pracy z dzieckiem. Dzieci obejrzały bajkę „Kotka psotka”. Bajka  o kotce była zachętą do żywiołowej rozmowy  o domowych zwierzętach. Przedszkolaki po raz pierwszy spotkały się z taką kreatywną formą czytania. W  jego trakcie dzieci były skupione i zaciekawione treścią bajki.
 
W drugiej części spotkania  prowadząca zaprezentowała bajkę obrazkową „Co robią uczucia?” Tiny Oziewicz. Dzieci poznały takie uczucia jak: radość, miłość,  duma, zadowolenie, wstyd, złość i niepokój. Z kim się przyjaźnią? Czego się obawiają? Co sprawia im największą przyjemność?  Przez interaktywną rozmowę, dzieci  uświadomiły sobie, że  uczucia te dobre, jak również te trudne kryją się w każdym z nas.

Zajęcia  miały za zadanie rozwinąć u dzieci kompetencje emocjonalno-społeczne, pobudzić wyobraźnię i ich inwencję twórczą.

Wizyta w Przedszkolu Nr 1 w grupie „Skrzaty” sprawiła nam  dużo radości i pozytywnych uczuć takich jak radość i zadowolenie.

Autor: Lucyna Zabrońska