Książki na wakacje

Lubaczów

Sterczące regały
Uginają się
Pod ciężarem tysiąca śpiących
dusz.
Po cichu, z nadzieją –
Za każdym razem, gdy otwieram
książkę,
Budzi się dusza
                           [Xi Chuan]

Czytanie jest ważne, ponieważ rozwija nasze myśli, poprawia skupienie i koncentrację, redukuje stres, daje nam nieskończoną wiedzę, utrzymuje nasze umysły w aktywności, jest ponadto jednym z najlepszych sposobów na poszerzenie swoich horyzontów. Nie należy lekceważyć znaczenia czytania książek, ponieważ to one pomagają nam uczyć się i rozumieć otaczający nas świat.

Czytanie jest również wielką przyjemnością, która przynosi wiele wymiernych korzyści takich jak: wyostrzenie umysłu i wyobraźni, jest źródłem inspiracji  niech więc  czytanie stanie się   impulsem by sięgać  po książkę.

Książki przechowują wszelkiego rodzaju historie, myśli i uczucia, czytanie przetrwało lata i korzyści z czytania przetrwały razem z książkami. To one dają nam rozrywkę, wpływają korzystnie na nasze zdrowie, są narzędziem do prowadzenia zdrowego stylu życia.

By tego wszystkiego nie zatracić w czasie wakacji i letniego odpoczynku Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Lubaczowie rekomenduje książki lżejszego kalibru warte uwagi znajdujące się w naszych zbiorach. Tym samym zachęcamy również  do korzystania z usług wypożyczeń  wysyłkowych (zdalnych)  z dostawą do domu oferowanych w ramach projektu Podkarpackie E-biblioteki pedagogiczne. Niech  lato  i wakacje będą najlepszym  czasem na obcowanie z dobrą książką!

Zapraszamy do lektury.  

Autor: Lucyna Zabrońska