VII edycja Odjazdowego Bibliotekarza w Lubaczowie – zaproszenie

Lubaczów

Odjazdowy Bibliotekarz to rajd rowerowy dla bibliotekarzy, czytelników, miłośników dwóch kółek i aktywnego spędzania czasu wolnego. 
Celem akcji jest promowanie bibliotek i czytelnictwa, integracja społeczności lokalnej, walka ze stereotypowym postrzeganiem bibliotek, procesu czytania, znaczenia książek i funkcji bibliotekarzy.  
 
Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Oleszycach, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego Filia w Lubaczowie, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Koło Lubaczów, Stowarzyszenie na Rzecz Wszechstronnego Rozwoju Człowieka „Gwalbertówka” zapraszają do Lubaczowa na VII edycję Odjazdowego Bibliotekarza w dniu 11 maja o godz. 830.  W programie ognisko, pieczenie kiełbasek, spotkanie z podróżnikiem Pawłem Głazem, wicestarostą Powiatu Lubaczowskiego „Motocyklem do krainy Wikingów”. Startujemy spod budynku biblioteki miejskiej w Lubaczowie, a trasa wiedzie przez miejscowości: Hurcze, Borchów, Oleszyce, Zabiała. Serdecznie zapraszamy, gdyż  jak stwierdził Albert Einstein „Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód…”     

Autor: Renata Stefanik