Premiera Przemyskiej Gry Literackiej

Przemyśl

    Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu pragnie poinformować, iż 16 maja 2018 r. (środa) o godz. 11.00 na Placu Niepodległościrozpocznie się, prekursorska w naszym mieście, Przemyska Gra Literacka „CSI: Przemyśl. Kryminalne zagadki”.

    Jest ona efektem pracy bibliotekarzy bibliotek szkolnych oraz pedagogicznych, ściśle współdziałających w roku szkolnym 2017/2018, w ramach tzw. Sieci współpracy i samokształcenia. Finalna rozgrywka Przemyskiej Gry Literackiej będzie ukoronowaniem ich wysiłków i zachętą do podejmowania w przyszłości podobnych inicjatyw na rzecz Przemyśla oraz edukacji i rozwoju następnych pokoleń.

    Celem planowanej rozgrywki jest kształtowanie aktywnej postawy młodzieży wobec dziedzictwa literackiego (popularyzacja pisarzy, ich twórczości związanej z Przemyślem) oraz kulturowego (promocja miasta, instytucji i obiektów miejskich ściśle powiązanych z literatami) naszego miasta.

    Do udziału zapraszamy uczniów klas VI i VII szkoły podstawowej, II i III gimnazjum, I i II liceum oraz I, II i III technikum.

    Zgłoszenia szkół przyjmujemy do 25 kwietnia br. pod numerem telefonu 16 678 49 42 wew. 23 (Agnieszka Biedroń, Elżbieta Krupa).

    Szczegółowe informacje dotyczące udziału w Przemyskiej Grze Literackiej znajdują się w załączonym regulaminie.

 

Autor: Seweryn Kolano