Relacja z XXV Forum Nauczycieli Bibliotekarzy oraz Sieci współpracy i samokształcenia

Przemyśl

27 listopada 2019 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. J. G. Pawlikowskiego w Przemyślu odbyły się, w ramach XXV Forum Nauczycieli Bibliotekarzy, kreatywne warsztaty promujące i rozwijające czytelnictwo pt. Challenge w bibliotece. Cz. II

Szkolenie tym razem poprowadzili nauczyciele bibliotekarze Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie: Lidia Marzec - wicedyrektor, Marta Mróz i Anna Więckowska. Zaprezentowały uczestnikom innowacyjne formy pracy z książką i młodym czytelnikiem. Wprowadziły w świat rozgrywek słowotwórczych, wyobraźni i logicznego myślenia.
 
Z relacji bibliotekarzy bibliotek szkolnych miasta Przemyśla i powiatu przemyskiego uczestniczących w kreatywnych warsztatach wynika, że byli pod wielkim wrażeniem prezentowanych form promujących czytelnictwo oraz zaangażowania, entuzjazmu i osobowości prowadzących.
 
Na zakończenie organizatorzy spotkania gorąco zaprosili wszystkich zainteresowanych nauczycieli bibliotekarzy, a w szczególności członków Sieci współpracy i samokształcenia do współorganizacji Odjazdowego Bibliotekarza w naszym mieście.
 
Termin pierwszego spotkania roboczego, przybliżającego nas do realizacji rajdu rowerowego dla młodszych i starszych miłośników książek, wstępnie został zaplanowany na: 5 lutego 2020 r. (środa).
 
Dotychczasowa wspólna praca bibliotekarzy bibliotek szkolnych i pedagogicznych na rzecz popularyzacji czytelnictwa jest zdecydowanym sukcesem – m.in. zaowocowała premierą Przemyskiej Gry Literackiej, prekursorskiej w Przemyślu. Przed nami kolejne wyzwanie…

Autor: Agnieszka Biedroń