Sieć współpracy i samokształcenia bibliotekarzy bibliotek szkolnych i pedagogicznych

Przemyśl

    04 kwietnia 2018 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. J. G. Pawlikowskiego w Przemyślu odbyło się spotkanie robocze Sieci współpracy i samokształcenia bibliotekarzy bibliotek szkolnych i pedagogicznych, poświęcone opracowaniu scenariusza Przemyskiej Gry Literackiej „CSI: Przemyśl. Kryminalne zagadki”.

    Spotkanie poprowadziła Agnieszka Biedroń – nauczyciel bibliotekarz PBW w Przemyślu. Na wstępie zaprezentowała zebranym szczegółowy program przebiegu gry oraz omówiła kolejne jego punkty. Zdała relację z nawiązanej dotychczas współpracy m.in. z instytucjami miejskimi (udostępnienie pomieszczeń na przeprowadzenie rozgrywki), aktorami (role „agentów”, ich charakteryzacja i kostiumy) oraz przemyską malarką (plakat promujący). Wystąpiła również z propozycją identyfikacji zespołów startujących w grze (projekt stroju, logo, okrzyku). Pomysł ten pomoże uatrakcyjnić grę, zintegrować drużyny i wzbudzić chęć rywalizacji.

    W dalszej części spotkania została omówiona kwestia zasobów niezbędnych do organizacji Przemyskiej Gry Literackiej (np. ilość osób obsługujących grę, prowadzących dokumentację fotograficzną itp.). Zaplanowano również szczegóły związane z przeprowadzeniem na terenie miasta próbnej gry.

    Na zakończenie bibliotekarze w kilkuosobowych zespołach dopracowywali poszczególne zadania pasujące do fabuły, pisarzy i miejsc planowanej rywalizacji.

    16 maja br. nasze miasto na dwie godziny stanie się planszą do gry… Nie możemy się już doczekać tej chwili.

Tekst: Agnieszka Biedroń
Fot.: Marta Głogowska


Autor: Seweryn Kolano