Uczniowie SP w Krównikach z wizytą w PBW

Przemyśl

18 listopada naszą bibliotekę odwiedzili przemili goście - dzieci klas I, III i IV ze Szkoły Podstawowej w Krównikach. Po krótkim oprowadzeniu po zakamarkach naszej biblioteki oraz zapoznaniu z funkcjonowaniem wypożyczalni i czytelni, dzieci uczestniczyły w zajęciach czytelniczych, które przeprowadzili nauczyciele bibliotekarze PBW.

Dla uczniów klasy pierwszej zrealizowano temat „Czy inny znaczy gorszy? Nauka tolerancji w oparciu o bajkę Brzydkie Kaczątko”. Ponadto dzieci poznały podstawowe zasady zachowania się w bibliotece oraz poszanowania książek. Był to wstęp do uroczystego pasowania na Czytelnika Biblioteki Szkolnej.

Uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli w zajęciach nt. Jestem mistrzem dobrych manier - poznajemy zasady bon ton, w nawiązaniu do tekstu piosenki „Kwoka” z „Akademii Pana Kleksa”. Dzieci zostały uhonorowane orderem grzeczności oraz dyplomem „Dobrze wychowanej klasy”.

Z uczniami klasy czwartej zostały przeprowadzone zajęcia "Od słowa do słowa i PLOTKA gotowa – w oparciu o opowiadanie Madonny pt. Jabłka Pana Peabody’ego". Miały one na celu pokazać, jaką krzywdę może zrobić plotka.

Dzieciom oraz opiekunom z Krównik dziękujemy za przybycie do naszej biblioteki, a wszystkich chętnych zapraszamy do uczestnictwa w podobnych zajęciach.

Autor: Lilianna Żywutska