Udział PBW w Przemyślu w PCENowisku - Wiosennych Spotkaniach Edukacyjnych

Przemyśl

2 kwietnia 2019 roku w ośrodku OENiPAS w Czudcu zainaugurowano Wiosenne Spotkania Edukacyjne – PCENowisko. W pierwszym dniu zaprezentowano różne formy warsztatów edukacyjnych wpisujących się w najnowsze nurty kreatywnej edukacji, uwzględniającej wszystkie kompetencje kluczowe współczesnej szkoły. Wśród nich znalazł się również blok o tematyce biblioterapeutycznej, przygotowany i poprowadzony przez pracowników Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Przemyślu:

  • prezentacja multimedialna Oferta edukacyjna PBW w Przemyślu
  • wystawa Literatura stwarzająca przestrzeń do dialogu z nastolatkiem, czyli książki biblioterapeutyczne w szkole i rodzinie (książki ze zbiorów PBW w Przemyślu, tematyczne zestawienia biblioterapeutyczne, wydruk prezentacji multimedialnej)
  • zajęcia otwarte dla nauczycieli:
    • Od słowa do słowa i PLOTKA gotowa - zajęcia literackie z elementami biblioterapii w oparciu o opowiadanie Madonny pt. Jabłka Pana Peabody’ego (kl. IV-VI)
    • Czy inny znaczy gorszy? Nauka tolerancji wobec „inności” różnych ludzi w oparciu o bajkę Brzydkie Kaczątko - zajęcia z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai (kl. I-III)

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć udostępnionych na stronie internetowej organizatora.

Strona organizatora

Autor: Agnieszka Biedroń i Elżbieta Krupa