Usługi zdalne w PBW - zaproszenie do korzystania

Przemyśl

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu, wraz z innymi bibliotekami pedagogicznymi województwa podkarpackiego (Rzeszów, Tarnobrzeg, Krosno), realizuje projekt Podkarpackie e – biblioteki pedagogiczne. Został on opracowany w ramach działania 2.1 Podniesienie efektywności i dostępności e – usług Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.
 
Podkarpackie e – biblioteki pedagogiczne to nowatorski projekt, którego celem jest uatrakcyjnienie usług bibliotecznych, m.in. takich jak:
  • zapis do biblioteki z wykorzystaniem profilu zaufanego ePUAP lub elektronicznej bankowości,
  • zdalne wypożyczenia książek z bezpłatną dostawą pod wskazany adres,
  • internetowe zamawianie kserokopii dokumentów z dostawą pod wskazany adres (usługa ksero płatna, dostawa bezpłatna),
  • internetowe zamawianie skanów dokumentów z dostawą na wskazany adres mailowy lub miejsce w prywatnej chmurze bibliotecznej,
  • usługa komunikacji z bibliotekarzem (czat internetowy),
  • zgłaszanie propozycji zakupów z możliwością  głosowania,
  • moduł e – learningowy,
  • aplikacja mobilna do obsługi konta czytelnika na smartfonach i tabletach.
 

Szczegółowe instrukcje dotyczące korzystania z poszczególnych funkcjonalności dostępne są na stronie biblioteki: Link do strony PBW w Przemyslu w zakładce: E-USŁUGI  – E-LEARNING – SZKOLENIE BIBLIOTECZNE. Dodatkowo w załączniku udostępniamy instrukcję do wydruku.
 
Obecnie w dobie epidemii COVID-19 usługi te mogą okazać się szczególnie przydatne, gdyż stanowią wygodną i przede wszystkim bezpieczną formę korzystania ze zbiorów naszej biblioteki bez wychodzenia z domu.
 
W związku z tym zachęcamy wszystkich do korzystania z powyższych możliwości. Jednocześnie prosimy o rozpropagowanie e-usług wśród nauczycieli, uczniów oraz rodziców szkoły.
 
Jesteśmy przekonani, że zarówno dla obecnych jak i nowych użytkowników zdalne usługi okażą się niezwykle atrakcyjną i pomocną formą korzystania z oferty PBW w Przemyślu.

Autor: Elżbieta Krupa