Oceniając nadesłane prace członkowie Jury przede wszystkim brali pod uwagę przygotowanie się ucznia do prowadzenia wywiadu/rozmowy z osobą nagrywaną (trafność i precyzja w zadawaniu pytań, umiejętność prowadzenia rozmowy na temat stanu wojennego, postawa wobec usłyszanych wspomnień) oraz wartość merytoryczną nagrania (bogactwo treści odnoszących się do faktów i przeżyć związanych z życiem Polaków w stanie wojennym). Natomiast jakiejkolwiek ocenie nie podlegali nagrani „świadkowie historii”.
Swoje prace na konkurs nadesłało 11 uczniów z następujących szkół Przemyśla oraz powiatu przemyskiego:
- Szkoła Podstawowa Nr 11 w Przemyślu,
- Szkoła Podstawowa Nr 15 w Przemyślu,
- Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu,
- Zespół Szkół w Grochowcach,
- Szkoła Podstawowa w Hermanowicach.
Ostatecznie Jury spośród autorów nadesłanych plakatów wyłoniło następujących laureatów:
I MIEJSCE - Maja Gradowska, Szkoła Podstawowa Nr 15 w Przemyślu
II MIEJSCE ex aequo – Zuzanna Falger, Szkoła Podstawowa Nr 11 w Przemyślu oraz Zuzanna Stadnik, Szkoła Podstawowa w Hermanowicach
III MIEJSCE - Michał Głowacz, Szkoła Podstawowa Nr 11 w Przemyślu
Przyznano również WYRÓŻNIENIA. Otrzymali je:
- Wiktor Kłusek - Szkoła Podstawowa Nr 11 w Przemyślu,
- Piotr Rodzeń - Szkoła Podstawowa Nr 11 w Przemyślu,
- Daria Śliwa - Zespół Szkół w Grochowcach,
- Sara Kliś - Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu.
Laureaci konkursu oraz osoby wyróżnione otrzymają dyplomy i nagrody ufundowane przez Bibliotekę, zaś pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy. W sprawie ich odbioru prosimy o kontakt telefoniczny: 16 678 49 42 w. 23 (Elżbieta Krupa).
Korzystając z okazji pragniemy serdecznie podziękować i pogratulować wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział w tym niełatwym konkursie. Gratulujemy wiedzy, odwagi i chęci do podejmowania dodatkowych zadań pozaszkolnych. Dziękujemy Wam za otwartość wobec naszej inicjatywy i zachęcamy do udziału w podobnych formach w przyszłości.
Dziękujemy także dyrektorom i nauczycielom szkół, którzy rozpropagowali konkurs wśród uczniów i wsparli ich w realizacji zadania konkursowego oraz „świadkom historii”, którzy wzięli udział w nagraniach i podzielili się wiedzą i wspomnieniami z okresu stanu wojennego ze swoimi dziećmi, wnukami, sąsiadami - uczniami szkół z Przemyśla i powiatu przemyskiego. Jesteśmy przekonani, że była to dla nich jedna z najcenniejszych lekcji historii jaką do tej pory przeżyli.
Na koniec zachecamy do obejrzenia wszystkich nagrodzonych filmików.
Misjce I - Maja Gradowska, SP 15 w Przemyślu
Mijsce II ex aequo – Zuzanna Falger, SP 11 w Przemyślu
Mijsce II ex aequo – Zuzanna Stadnik, SP w Hermanowicach
Miejsce III - Michał Głowacz, SP 11 w Przemyślu