Zaproszenie do udziału konkursie recytatorskim poezji Wisławy Szymborskiej

Przemyśl

02 lipca 2023 roku mija 100 rocznica urodzin Wisławy Szymborskiej – wybitnej polskiej eseistki, tłumaczki, felietonistki, a przede wszystkim poetki – laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury (1996). Ze względu na usposobienie oraz bogactwo twórczości Szymborska przez przyjaciół nazywana była „Wisełką” zaś przez znawców literatury „Mozartem poezji”.
 
Aby przybliżyć uczniom twórczość poetki – Patronki Roku 2023, zmotywować ich do samodzielnych poszukiwań i poznania Jej dzieł Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu przy Podkarpackim Zespole Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie ogłasza konkurs recytatorski przeznaczony dla uczniów klas VII - VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z Przemyśla i powiatu przemyskiego.
 
Serdecznie zachęcamy młodzież do wzięcia w nim udziału i zaprezentowania swoich talentów recytatorskich. Dyrektorów i nauczycieli szkół prosimy o rozpropagowanie informacji o konkursie wśród uczniów oraz pomoc w przygotowaniu się młodzieży do recytatorskich prezentacji.
 
Konkurs odbędzie się 21 kwietnia 2023 r. (piątek) o godz. 10.00 w siedzibie PBW w Przemyślu (ul. Śnigurskiego 10-12).
Zgłoszenia uczestników do 31 marca br. Szczegóły dotyczące jego przebiegu znajdują się w załączonym Regulaminie.
 
Jeszcze raz wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy pełnego wrażeń obcowania z twórczością Wisławy Szymborskiej.

Autor: Elżbieta Krupa