ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE RECYTATORSKIM POEZJI WISŁAWY SZYMBORSKIEJ – „MOZARTA POEZJI POLSKIEJ”

Przemyśl

    02 lipca 2018 roku mija 95 rocznica urodzin Wisławy Szymborskiej – wybitnej polskiej eseistki, tłumaczki, felietonistki, a przede wszystkim poetki – laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury (1996). Ze względu na usposobienie oraz bogactwo twórczości Szymborska przez przyjaciół nazywana była „Wisełką” zaś przez znawców literatury „Mozartem poezji”.

    Aby przybliżyć uczniom twórczość poetki, zmotywować ich do samodzielnych poszukiwań i poznania Jej dzieł Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu ogłasza konkurs recytatorski przeznaczony dla uczniów klas VII szkół podstawowych, II – III gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych z Przemyśla i powiatu przemyskiego.

    Serdecznie zachęcamy młodzież do wzięcia w nim udziału i zaprezentowania swoich talentów recytatorskich. Dyrektorów i nauczycieli szkół prosimy o rozpropagowanie informacji o konkursie wśród uczniów oraz pomoc w przygotowaniu się młodzieży do recytatorskich prezentacji.

    Konkurs odbędzie się 24 kwietnia 2018r. (wtorek) o godz. 10.00 w siedzibie PBW w Przemyślu (ul. Śnigurskiego 10-12). Szczegóły dotyczące jego przebiegu znajdują się w załączonym regulaminie.

    Jeszcze raz wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy pełnego wrażeń obcowania z twórczością Wisławy Szymborskiej.

PS: Sponsorami nagród w konkursie są:

  • Księgarnia Kontrabanda Literacka (ul. A. Asnyka 6, 37-700 Przemyśl);
  • PBW w Przemyślu.

Autor: Seweryn Kolano