„Akceptuję siebie takim, jakim jestem”- warsztat biblioterapeutyczny

Przeworsk

    Tematyka zajęć poruszała aktualne problemy samoakceptacji współczesnej młodzieży przy zastosowaniu technik biblioterapeutycznych. Uczniowie na kartce z gwiazdką wypisywali swoje ulubione rzeczy, postacie, kolor, potrawę itp. W środku gwiazdki narysowali swoją minkę i napisali swoje imię.

    W dalszej części warsztatu nastąpiła dyskusja o tym, co to jest wada, co to jest zaleta? Młodzież podawała przykłady wad i zalet. Następnie prowadząca przeczytała tekst Ireny Boreckiej
pt. „Baśń o czterech braciach”, a młodzież w nawiązaniu do tekstu dyskutowała na temat tytułowych braci - jacy byli, jakie mieli wady i zalety. Uczniowie kolejno na karteczkach wypisywali swoje wady i zalety i kładli je na kolor kartonu oznaczającego jednego z braci, z którym się utożsamiali.

    Na zakończenie zajęć uczniowie dobrali się w 4 osobowe grupy i stworzyli pociągi. Zabawa trwała do momentu, kiedy każdy z uczestników był w każdej z ról. Prowadząca pytała kto, w której roli i dlaczego czuł się najlepiej, a także zwróciła uwagę na współpracę w grupie.

    Młodzież była zainteresowana formą spotkania, uważnie słuchała czytanego tekstu i aktywnie uczestniczyła w zajęciach, dobrze się przy tym bawiąc.

Gertruda Kmiecik

 

Autor: ImieT81 NazwiskoT81