Szkoła Podstawowa nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Przeworsku - Mistrzem Powiatu „Wielkiej Ligi Czytelników”

Przeworsk

28 lutego 2019 r. w czytelni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Przemyślu Filia w Przeworsku odbył się etap powiatowy IV Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników. W zmaganiach czytelniczych wzięło udział 17 uczniów ze szkół podstawowych w powiecie przeworskim.

Do rozgrywki o tytuł Mistrza Powiatu przystąpiły drużyny z następujących placówek:

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Przeworsku,
  • Szkoła Podstawowa im. Św. Brata Alberta w Studzianie,
  • Szkoła Podstawowa w Gniewczynie Łańcuckiej.


Uczniowie rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach. W kategorii klas 1-4 z testem zmagały się trzy drużyny. Tytuł Mistrza Powiatu „Wielkiej Ligi Czytelników” wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Przeworsku, którzy zdobyli maksymalną liczbę punktów 150/150.

W kategorii klas 5-8 rywalizowały także trzy drużyny z tych samych szkół. Tutaj najlepszą okazała się również drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przeworsku, osiągając wynik 144 punktów na 150 możliwych do zdobycia.

Pozostałe zespoły drużynowe biorące udział w zmaganiach konkursowych także osiągnęły bardzo dobre wyniki. Pamiętając o tym, że głównym celem konkursu jest upowszechnianie czytania książek, w tym konkursie nie ma przegranych. Warto przypomnieć uczestnikom Wielkiej Ligi Czytelników słowa do nich skierowane przez Organizatorów Konkursu WLC: „Jeśli systematycznie czytacie – jesteście zwycięzcami. Zdobywacie wspaniałe umiejętności. Przeżywacie wielkie przygody. Budujecie w sobie krok po kroku szczęśliwego, mądrego człowieka".

Gratulujemy laureatom oraz wszystkim drużynom, które uczestniczyły w powiatowym etapie „Wielkiej Ligi Czytelników”, zaś Tym, którzy będą reprezentować powiat przeworski na etapie wojewódzkim, życzymy powodzenia!

Katarzyna Rudnicka Koordynator Powiatowy

Autor: Katarzyna Rudnicka