Sztuka czytania… – warsztaty GWO dla nauczycieli polonistów

Przeworsk

    Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe od lat współpracuje z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im. J. G. Pawlikowskiego w Przemyślu Filia w Przeworsku, organizując warsztaty przedmiotowe dla nauczycieli oraz promując swoją ofertę wydawniczą.

    20 marca 2018 r. w bibliotece odbyło się spotkanie dla nauczycieli polonistów szkół podstawowych i gimnazjum w ramach Akademii GWO.

    Wykład z elementami warsztatów „ Sztuka czytania. Nowe lektury na lekcjach języka polskiego” przeprowadziła pani Sylwia Basak Krupczak – konsultantka dydaktyczna GWO oraz nauczycielka języka polskiego o wieloletnim stażu.

    Dwugodzinne warsztaty poświęcone były zagadnieniom:

  • W jaki sposób zainteresować uczniów książkami, które już na starcie (jako lektury szkolne) są u nich na przegranej pozycji?
  • Jak ciekawie omówić utwory, które wydają się młodym czytelnikom nudne i niedzisiejsze?
  • Jakie metody najlepiej sprawdzają się na lekcjach poświęconych lekturom?

    Na zakończenie szkolenia pan Jaromir Pajda przedstawiciel wydawnictwa, podzielił się najnowszymi informacjami dotyczącymi oferty GWO.

    Spotkanie w bibliotece pozwoliło nauczycielom polonistom nie tylko zapoznać się z nowymi pomysłami, które można wykorzystać na lekcjach podczas omawiania lektur szkolnych, ale dało im również możliwość wzajemnej wymiany doświadczeń.

Anna Szewczyk

 

Autor: Seweryn Kolano